CloudFlare Ücretsiz SSL Kullanma ve Kurulumu » Mindir

CloudFlare SSL Kurulumu

2018 Haziran ayından itibaren Google Chrome tarayıcısının SSL sertifikası olmayan siteleri güvensiz olarak göreceğini duymuşsunuzdur. Bu nedenle bir çok kişi SSL eklemeye şimdiden başladı.

SSL sertifikası alma durumu olmayan kişiler için, Cloudflare uzun zamandır verdiği bir hizmet olan ücretsiz ssl kurulumuna yöneldi.

Aşağıda anlatılan video ile kolayca sizde sitenize Cloudflare ssl kurulumu yapabilirsiniz. Sorun yaşarsanız yorum yapmaktan çekinmeyin.

Ben yapamadım, diye yorum yapmak yerinde durumunuzu detaylı açıklarsanız ve iletişimle ilgili mantıklı bir iletişim yolu bırakırsanız geri dönüş yapılacaktır. WordPress kullanıcıları için SQL içeriğini HTTP’den HTTPS olarak değiştirmeniz gerekebilir. Bunu SQL dosyasını notepad ile açarak ‘ Bul ve Değiştir’ yapmanız gerekebilir.

Sitenizi http’den https’ye yönlendirmek için bu koda ihtiyacını olacak: HTTP to HTTPS .htaccess

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
0Share on VK
VK
Pin on Pinterest
Pinterest
1Share on Tumblr
Tumblr
1
Bunu paylaşmak ister misin?

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine »
Ben büyük bir denizde, su damlasıyım. Lâ tahzen, ne kadar erken kaybedersen o kadar az kaybedersin. Hayatından çalınanlardan vazgeç, hepsi tecrübedir. Eğer gerçekten seninse hak, gün geldiğinde çalanın aklına geleceksindir.

Bir Cevap Yazın

Top