internetten Para Kazanma Yolları

Teknoloji artık her yerde, her zaman yanımızda. cebimizde, kulaklık ve gözlüklerimizde. Artık sokaklar aktif bir iş potansiyeli taşıyor ve insanlar. Onlar artık birer müşteri, her zaman unlara ulaşabilir kolaylıkla onlarla etkileşime geçebilirsiniz. Peki nasıl bir iş yaparak onlarla etkileşime geçebilir, internetten onlara ulaşarak para kazanabilirsiniz? Bunun bir çok yolu var günümüzde en çok popüler olanlardan başlayalım.

  • İnternetten Ürün Satarak Para Kazanmak

Bir ürününüz var ama iş yeriniz işlek bir cadde üzerinde değil mi? İnternette güzel bir yer edinerek aynı satışı yapabilirsiniz!. Elinizde gerçekten büyük bir kitleye ulaşabilecek kadar popüler olduğunu düşünüyorsanız. “Ah ulan bir imkanım olsada zengin olurum” diyorsanız ve maddi gücünüz olmadığı için iş yeri açamıyorsanız bunu pek dert etmenize gerek yok.

Ürünlerinizi isterseniz google, twitter veya instagram üzerinden reklamlar vererek büyük kitlelere tanıtabilir yada instagram fenomenleri ile anlaşarak satışlar için reklam yapılmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram üzerinden satışlarda en çok reklam verilen ve internetten para kazanma sağlayan ürünlere bir kaç örnek verirsek.

  • Diyet ve zayıflama gıdaları
  • Saat ve Tesbih setleri
  • Canta ve Cüzdanlar
  • Ayakkabı
  • Çift – Sevgili Kıyafetleri
  • Sevgililer günü özel ürünleri

Eğer elinizde bir ürününüz yoksa bile, belki imkanlarınız size bir ürünü çok kolay şekilde üretme imkanı sunuyordurda fark etmemişsinizdir. Kendinize ilk önce benim farkım ne sorusunu sormayı unutmayın.

NOT: LÜTFEN İNTERNETE SİTE AÇIP BAŞKA BİR YERDEN ALDIĞINIZ ÜRÜNÜ AÇTIĞINIZ SİTEDE SATMAYA ÇALIŞMAYIN. WEB SİTELERİNİ KENDİ ÜRÜNLERİNİZ İÇİN TEK ELDE SATIYORSANIZ AÇTIĞINIZDA YARARLI OLACAKTIR. ÖRNEK OLARAK HEPSİBURADA’DAN ALDIĞINIZ BİR YASTIĞI YASTIKBURADA.COM ‘DA SATSANIZ BİLE BAŞARAMAYACAKSINIZ. MOBİLYA VE BEYAZ EŞYA SİTESİ AÇANI GÖRDÜM YAPMAYIN. KENDİNİZİ REZİL ETMEYİN.

  • Youtube Kanalı Açarak Para Kazanmak

Bunu buraya yazmak ne kadar mantıklı bilmiyorum. Çünkü insanların bir çoğu zaten bunu düşündü, biliyor yada gördü. Ama ülkemizde çok nadir insanlar bunu yapabilir. Kamera karşısına geçerek insanlara, orada olduğundan emin olmadığın kişilerle konuşmak çok zor.

Bunu yapabilecek gücü kendinizde bulabiliyorsanız sadece öneride bulunabilirim. Ülkemizde ve genel dünya üzerinde çok güçlü bir siber zorbalık hakim. Çıkardığınız proje, iş yada içerik ne olarak adlandırmak istiyorsanız iyi düşünün. Her hobi niyetine açılan web siteleri gibi youtube’da büyük bir çöplük olmaya devam ediyor. İlk önce en iyi örnekleri ve sevilen kitleleri ele alın.

Hangi içeriklerin daha çok tercih edildiği vs. Bunu para için mi yoksa gerçekten bilgi sunmak için mi yapıyorsunuz oda önemli. Barış Özcan belkide youtube üzerinde en iyi bilgi içeirk üretimi yapan kanallarından birisi olmasına rağmen çocuk kanallarının çeyreği bir izlenme ve aboneye bile ulaşamıyor.

Eğer bir kadınsanız gözünüz kapalı girin youtube işine, gözünüzü açarken video çekseniz zaten fenomen olursunuz. Erkekseniz çok düşünün ananıza avradınıza her gün küfürler edilecek.

  • Makale Yazarlığı – Türkçe veya Yabancı Makale Yazarak Para Kazanmak

Sosyal medya içeriklerini artık görsel içerikler ve metinsel içerikler olarak ayırabiliriz. Daha önceleri küçük bir kitle kitaplar yazar ve insanlar onları okur bilgi alırdı. Ve insanlar günlüklerinde yazma imkanı bulabilirlerdi sadece. Ama artık tuvalette bile yazabilecek bir dünyamız var.

Bu beni hiç rahatsız etmiyor aksine çok güzel birşey, insanlar teknolojiye bıraksın kendin. Bir süre sonra bir savaş çıkacak ve insanlar nasıl kullanılması gerektiğini öğrenecekler bu zamana kadar bırakın rezillik olsun.

Ama bunu bir meslek olarak düşünürseniz ve dil bilginiz varsa bir çok büyük veya büyümeye çalışan firmalar yabancı müşterileri ile görüşebilmek veya yaptıkları işi tanıtabilmek için yabancı dil içerikler üretilmesini istiyorlar. Bionluk gibi freelancer iş platformlarından makale yazarlığı işleri alabilirsiniz.

Aynı şekilde site içerik makale yazarlığı ve ürün tanıtım yazarlığı gibi bir çok hizmet verebilirsiniz. Freelancer olmak özgürlüktür. İş bulamadığınızı düşünmeyin, Özgür olduğunuzu ve herşeyi istediğiniz gibi yapabileceğinizi düşünün. Sizi engelleyen hiç bir şey yok.


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ben büyük bir denizde, su damlasıyım. Lâ tahzen, ne kadar erken kaybedersen o kadar az kaybedersin. Hayatından çalınanlardan vazgeç, hepsi tecrübedir. Eğer gerçekten seninse hak, gün geldiğinde çalanın aklına geleceksindir.

Bir cevap yazın

Top