Lucid Rüya Nedir ve Görme Teknikleri

Asıl adı Lucid Dream olan rüya kontrol etme olayına Lucid Rüya diyoruz. Lucid Rüya uykuda gerçekleşir ve uykunun derin aşamalarında gerçekleşmesi, diğer aşamalarına nazaran daha zordur. Genellikle basit olarak “Rem” denilen uyku aşamasında gerçekleşir. Yani “Uyanmak/Uyanmamak” arasındaki çizgide rüyanızı kontrol etmeniz gayet kolaydır.

Rüyamızı  kontrol etmemiz için bilincimizi rüyada iken tamamen olmasa da devreye sokmamız gerekiyor. Bilinçaltımızı kontrol edemeyiz, bu nedenle bilinçaltımız ve bilincimizi iş birliği yapmaya zorlamalıyız. Bunu yapmanın çeşitli yöntemleri var, şimdi onlardan bahsedelim. Lucid rüya nasıl görülür?

Uyku/Uyanıklık Arası (REM) Tekniği

Bu yöntem rüya kontrol etmenin en basit yöntemidir. Aslında herkes farkında olmadan bunu dakika/saniye oranında yaşar.Yatağınıza yatın, rüyanızı kontrol edeceğinizi düşünün, ne görmek istediğinizi düşünün.Rüyada ne görmek istediğinizi ve sürekli rüyada olduğunuzu kendinize hatırlatacağınızı düşünün rüyadayken sürekli “bu bir rüya, ve ben bu rüyayı kontrol ediyorum” diye düşünün. Bunu düşünmeyi bırakmayın yoksa bilinciniz kapanacaktır ve tekrar bilinçaltına döneceksinizdir. Lucid Rüya olayı, bilinçaltı ve bilincin beraber çalışmasıyla gerçekleştirilir. Bu nedenle bilincinizi ve bilinçaltınızı açık tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

 

Hatırlama ve Bilme Tekniği

bir renk bir obje seçin ve günün belli aralıklarında ona bakıp bu bir rüya ben rüyadayım gibi telkinlerde bulunun

Bir süre sonra bu bilinçaltınıza işleyecektir, ve otomatikman rüyanızdayken de “Rüyadamıyım?” diye sorarak bilincinizi açık konumda tutacaksınız dır.Bir süre sonra rüyalarınız ile bütünleşeceksiniz ve profesyonel bir şekilde rüyalarınızı istediğiniz vakit kontrol etmeye başlayacaksınız.

Bu 2 teknikten birinde başarılı oldunuz ve Lucid Rüya görmeye başladınız.Sanırım size Lucid Rüyanın zararlarını da anlatmamız gerekiyor.Şimdi gelelim bu çok güzel bir duygu olan Lucid Rüyanın zararlarına :

 • Gerçek hayattan sıkılma, Lucid Rüya‘ya bağımlı olma.
 • Beynin çok hızlı bir şekilde yorulması. (Malum, koca bir evren oluşturuyor ve içerisinde yaşıyorsunuz.)
 • Metabolizma yavaşlığı. (Aşırı yorgunluk ciddi yaralanmalara yol açabilir.)
 • Kalp Ritmi Artış veya Düşüşü (Çok heycanlandığınızda -ki genellikle heycanlanırsınız- kalp ritminiz aksayabilir. Belli yaşın üstündekilerin Lucid Rüya yapmasını kesinlikle önermiyoruz. Lucid Rüya sırasında ölen insanların sayısı 600’ü geçmektedir.
 • Psikolojik bozukluk. (Gerçek hayat ile rüyayı ayırt edememe sorunu. İntihara kadar giden bir ruhsal bozukluktur.)
 • Uykusuzluk.
 • Büyük insanlar kendini arar.
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konuşuyor CANLI İZLE !.
 • Arayıcının Efsanesi 3. Sezon Bilgilendirme

 • Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
  Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

  ڧ ZLine »
  ڧ ZLine »
  Ben büyük bir denizde, su damlasıyım. Lâ tahzen, ne kadar erken kaybedersen o kadar az kaybedersin. Hayatından çalınanlardan vazgeç, hepsi tecrübedir. Eğer gerçekten seninse hak, gün geldiğinde çalanın aklına geleceksindir.

  14 thoughts on “Arayıcının Efsanesi 3. Sezon Bilgilendirme

  1. beyler paylasın aklınız calısmıyormu kardeslerım ızlenmıyor dıye cekılmıyor bende setlere gıdıyorum goz atıyorum ızlenmeyen fılımlerı 10 bolumse 3 bolum cekıyorlar ızlenmıyor kapatıyorlar dırek beyler paylasın bu fılmı kı bılsınler kı ızlenıyor bırde turkıye oldugu ııcn bız paylasırsak cok cbk onlara ulasır ınstegram ve face ve youtubede ve onların yayınladıgı sayfalarda paylasın beyler hadı ben paylasıyorum sızde sızde yarıdım edın bana

  2. Dizinin kendi ülkesi tarafından beğenilmemesine şaşıyorum açıkçası..şöyleki 2010 yılında çekilmiş bir diziden bahsediyoruz gayet hd ,ses efekti görüntü açısından şuan ki çıkan dizilere taş çıkartır buna eminim,evet tadında bitti.5 yıldır baştan sona defalarca izlediğim bir dizi.Bu sayfayı bulmam son 2 yılıma ait ve yanlız olmadığımı bilmek çok güzel❤Bu arada ne kadar doğru bilemiyeceğim fakat geçtiğimiz yılda Craig horner(Bizim Richard)Sezon 3 gelmesi hakkında izleyenlere umut vaadetmişti ama bukadat aradan sonra dizinin devam edeceğini düşünmüyorum.

  3. YA bu dızı 6 sezon hak edıyor lutfen barı 3 sezonu 50 bolume cıkarın bu arayıcı efsanesı ok ıyı allah askınıza elınızden gelenı yapın ve 3 sezon cıksın dıyom

  4. Vay be, diziyi izleyeli çok uzun zaman oldu lakin hala çok mükemmel bir dizi şahsımca. Kaç kere bitirdim, bilemiyorum. Üçüncü sezon hakkında ise, televizyon kanallarıyla anlaşma yapılamadığı için çekilemediğini duymuştum zamanında. Hem üzücü hem de sevindirici bir olay. Şöyle ki, dizi tadında bitti aslında. Her ne kadar üzülsem de devam ettiği takdirde belkide amacından şaşarak bambaşka bir boyut alacak ve gözümüzde değeri düşecekti. Ama yinede, devam etmesini gerçekten isterdim. Bu arada uzun zaman geçse de birilerinin böyle bir websitesi kurmasına çok ama çok sevindim. Umarım birlikte hep devam ederiz. 🙂

   1. Senin dediğin gibi bende bunu uzun zaman önce izledim. Hala da izliyorum 5 kere izledim bıkmadan. 3. SEZONU çıkarsa sevinirim. 2. SEZONU YENI BULDUM. Ve bitmek üzere bu biterse napacagimi bilmiyorum acaba senin buna benzer bildiğin ya da önerdiğin bir film varmı? Bana ulaşmak için burdan da yazabilirsin inastagramimdan da ulasabilirsin
    INSTAGRAMIM: ismail_ylmaz_12

    1. kardesım bu vıdeoyu paylas heryerde ıngılızler duyarsa turkıye ızlıyor dıye sende bılıyorsunkı cekımlere devam ederler herkez paylassın paylasın ne kadar paylasırsanız o kadar ıyı ınstegramda genellıkle paylasın

  5. Darkhen rall en son nicci yi ele geçirdi bu da oluyoki 3. Sezon için bir kapı açık bıraktılar lakin neden yayınlanmıyor

  Bir cevap yazın

  Top