WP Twitter’da Görsel Çıkmama Sorunu

Siteyi  Twitter’da paylaşırken resim çıkmıyor mu?

Genellikle wordpress altyapı sistemlerde yaşadığımız bu sorunun internette bir çok kişinin başına gelmiş ve forumlarda bile net bir cevap alamadıkları için uzun uzun yazma gereği duymuyorum.

WordPress üzerinde bir çok test ve uğraş sonrasında çok basit bir yol ile çözülmüş bir şeydir. Eger sistemimiz üzerinde twitter card ayarları yapılı olmasına rağmen çıkıyorsa veya daha önce çıkıyordu.ama sonrasında twitter paylaşımda resim çıkmama sorunu yaşıyorsanız bu kişiler için Tek satırla açıklamak yeterli olacaktır.

Twitter dns cache leri ile alakalı olan bu durumu çalıştığım firma için bir gün boyunca araştırıp bir çok eklenti ve test sonrasında kesin şekilde siteye CloudFlare ekleyerek çözüldü.

Web sitenize cloudflare nasıl ekleyeceğinizi biliyorsanız. CloudFlare Kurulumu  makalemizi inceleyin.

 


Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine »
ڧ ZLine »
Ben büyük bir denizde, su damlasıyım. Lâ tahzen, ne kadar erken kaybedersen o kadar az kaybedersin. Hayatından çalınanlardan vazgeç, hepsi tecrübedir. Eğer gerçekten seninse hak, gün geldiğinde çalanın aklına geleceksindir.

Bir cevap yazın

Top